top of page

Gönderim ve İadeler

Gönderim Politikası

insansanat ağırlıklı olarak print on demand yöntemiyle çalışmaktadır. Alınan siparişlerdeki ürünler uygun tedarikçi tarafından üretilerek müşteriye gönderilir.
Siparişler, aksi belirtilmedikçe 5 iş günü içinde kargoya teslim edilecektir.
Müşteri ilişkileri departmanımızdan bir yetkili sipariş durumunuz hakkında size bilgilendirme amaçlı bir e-posta gönderecektir.
"Siparişlerim" sayfasından tüm siparişlerinizi görüntüleyebilir ve siparişinizin kargo durumunu kontrol edebilirsiniz.

 

insansanat.com ’dan yapacağınız 500₺ ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücreti ödemezsiniz. 500₺ altındaki siparişler için kargo ücreti 19,50₺ olarak fiyatlandırılmıştır.

İade ve Değişim Politikası

www.insansanat.com üzerinden yapacağınız satın alma işlemlerinde müşterilerimiz uygun olan ürünlerde Mesafeli Satış Sözleşmesi gereği 14 gün içinde hiçbir gerekçe göstermeksizin ve cezaî şart ödemeksizin cayma hakkını kullanabilir.

İade edilecek ürünün,  kullanılmamış, kendisinin, ambalajının ve kutusunun zarar görmemiş, etiket ve üzerinde bulunan koruma bantlarının çıkarılmamış, satıcı tarafından tekrar satışa arz edilebilir nitelikte olması gerekmektedir. Ürün tedarikçi firma uzmanları tarafından incelendikten sonra iade işlemleri başlatılır.

İnternet mağazasından aldığınız ürünlerin iade işlemleri sadece internet mağazasından yapılmaktadır.

İade edilmesi istenen ürünün faturası, ambalajı, sertifikası, varsa promosyon olarak gönderilen ürünlerle birlikte gönderilmesi gerekmektedir.

Cayma hakkı kullanılan ürün anlaşmalı kargo firması ile gönderilirse teslimat bedeli insansanat tarafından karşılanır. Ürünün başka bir kargo ile veya başka bir yolla gönderilmesi halinde teslimat bedeli müşteri tarafından karşılanacak olup, karşı ödemeli olarak gönderilen ürünü insansanat'ın teslim alma yükümlülüğü yoktur.

Kargo firması tarafından hasarlı teslim edilen ürünler için tutanak tutturmak müşteri sorumluluğundadır. Tutanak tutulmamış ürünlerle alakalı insansanat'ın hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.
6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Kanununa istinaden, "Alıcının isteği ile kişiye özel olarak üretilen, üzerinde değişiklik veya ilave yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünler" iade edilemez, beden değişimi yapılamaz veya ürün değiştirilemez.

insansanat print on demand yöntemiyle müşterilerin siparişlerini ürün için uygun olan tedarikçi firmaya ürettirerek gönderimini sağlatır. Kişiye özel olarak hazırlanan bu ürünler için beden değişimi ya da ürün değişimi ürünün kusurlu gelmesi haricinde söz konusu değildir.

insansanat siyah logo

Sanatı Üstünde Taşı

bottom of page